DETOKS 24H: 603 280 728 TERAPIA 24H: 605 280 728
Zalety leczenia uzależnień w prywatnym ośrodku odwykowym
Wejście główne do Kliniki Leczenia Uzależnień AKME

Zalety leczenia uzależnień w prywatnym ośrodku odwykowym

Samodzielne leczenie uzależnień Warszawa jest niezwykle trudne. Wymaga dużo wysiłku, a także może wiązać się z niebezpieczeństwem utraty zdrowia lub życia, wynikającym z odstawienia substancji psychoaktywnych. Osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków czy leków dużo lepszą pomoc otrzymają ze strony terapeutów, którzy są wyspecjalizowani w leczeniu nałogów. Należy pamiętać, że terapia to metoda odpowiednia dla osób, które są zmotywowane do zmiany swojego życia i chcą wygrać walkę z uzależnieniem. Przed podjęciem decyzji o leczeniu w ośrodku dobrze jest dowiedzieć się, z czym się ono wiąże i dlaczego warto je rozważyć.

Odpowiednia opieka specjalistów

Samodzielne leczenie nałogu alkoholowego najczęściej jest bezskuteczne i sprawia, że chory traci motywację i chęć do walki z uzależnieniem. Dużo skuteczniejsze okaże się powierzenie problemu specjalistom, którzy dobiorą terapię. Leczenie uzależnień od alkoholu, narkotyków czy leków wymaga podjęcia właściwych decyzji o leczeniu. Profesjonalny zespół lekarzy wie, jakiego rodzaju pomocy potrzebuje pacjent. Jedną z form kuracji jest detoks pod okiem specjalistów w ośrodku. W czasie jego trwania organizm zostaje oczyszczony z toksyn, przywrócone zostają również prawidłowe funkcje życiowe. Podczas detoksu pacjent poddawany jest obserwacji lekarskiej, przyjmuje niezbędne witaminy i minerały, które pomagają mu w odzyskaniu dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Zarówno detoks alkoholowy, narkotykowy, jak i od leków może być niebezpieczny, jeśli przeprowadza się go na własną rękę, ponieważ nagłe odstawienie stanowi zagrożenie dla życia pacjenta.

Grupowe leczenie

Uzależnionym osobom bardzo pomagają grupowe spotkania w profesjonalnym ośrodku terapii uzależnień. Nałogom często towarzyszy poczucie braku zrozumienia ze strony otoczenia oraz osób, które nie zmagają się z podobnym problemem. Możliwość spotkania z innymi chorymi zmniejsza poczucie odosobnienia w problemie i stanowi wsparcie szczególnie w momentach zwątpienia. Leczenie uzależnień od narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych przy pomocy terapii grupowej pomaga nie tylko wyjść z nałogu, ale przede wszystkim zrozumieć jego mechanizmy i wspiera zachowanie trzeźwości. Zajęcia prowadzone są pod nadzorem terapeuty, który prowadzi je w taki sposób, by zapewnić komfort wszystkim uczestnikom, umożliwić im swobodne wypowiedzenie się i podzielenie z innymi wątpliwościami i doświadczeniami. Grupy terapeutyczne różnią się między sobą w zależności od etapu leczenia, służą nie tylko wyjściu z nałogu, ale również podtrzymaniu efektów leczenia.

Wsparcie dla osób bliskich

Niezwykle istotnym elementem leczenia uzależnień jest terapia dla osób żyjących w związku z uzależnionymi. Prywatny ośrodek odwykowy oferuje wsparcie takim osobom, ponieważ ich zdrowie psychiczne również jest narażone z powodu nałogu. Pomoc psychologa może być dla nich zbawienna, gdy zmęczeni są bezsilnymi próbami wyprowadzenia z uzależnienia tych, na których im zależy. Długotrwały problem z substancjami psychoaktywnymi sprawia, że u członków rodziny, przyjaciół i partnerów osób borykających się z nałogiem, może pojawić się uczucie beznadziei, a nawet stany depresyjne. Grupa terapeutyczna dla osób żyjących z uzależnionymi pomaga zrozumieć naturę problemu, nauczyć się sposobów radzenia sobie z emocjami, poznać swoje mocne i słabe strony oraz przepracować własne trudne doświadczenia życiowe. Pomoc terapeutyczna dla bliskich osób chorego jest niezwykle ważnym punktem leczenia, którego nie należy pomijać. Ludzie, którzy przez lata funkcjonowali w otoczeniu uzależnionych często niewiele troski i uwagi poświęcali własnym potrzebom. Zajęcia mają na celu umożliwić im zrozumienie własnego położenia wobec sytuacji, w jakiej się znaleźli ze względu na nałóg bliskich.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Warszawa AKME zajmuje się prowadzeniem kompleksowej terapii osób zmagających się z nałogami i ich bliskich. Zachęcamy do kontaktu w razie zainteresowania naszą ofertą.

Zamknij